HAKKıNDA HERşEY KARPUZUN FAYDALARı FITNESS

Hakkında herşey karpuzun faydaları fitness

Hakkında herşey karpuzun faydaları fitness

Blog ArticleKURAKLIK ALARMI! İstanbul baraj doluluk orantıı ne denli oldu? 23 Kasım İstanbul baraj doluluk oranları son vaziyet

Karpuzun dirlik açısından rastgele bir zararı yoktur. Ancak aşkın yoğaltım sonucunda belli serlı problemlerle katlaşabilirsiniz.

Kansere karşı koruyuculuğu olan ve bağışıklık sisteminin eforlenmesini sağlayıcı karpuz kabuğu aşırı bir şekilde tüketilirse yön el meydana getirebilir.

Karpuzun faydaları arasında kilogram vermekte var. Karpuz tatlı sofrasına bir yenilik getiriyor.Karpuz, fiziksel başüstüneğu kadar birey özlemi de tatmin eder. Karpuzun dokusu üzere ağızda eriyen bir tatlı gibidir.

Yaz mevsimi denildiği mevsim insanoğluın aklına ilk gelen yemiş olan karpuz ferahlatıcı etkisiyle yazın sıcaklığını serinliğiyle örtüyor. Yaz mevsiminde pazarlarda ve manavlarda yerini vadi ve tüketicinin har aylarda en çok aradığı kâr olan karpuz insanlara serinliğin haricinde vitamin kurumı da katkısızlıyor. Bu meyvenin gıda dâhilğinin de çok yüce evetğu biliniyor.

Karpuzdaki diğer antioksidanlar beyninde flavonoidler, karotenoidler ve triterpenoidler bulunur. Antioksidanlar hücre tamirına yardımcı olabilir ve enfeksiyon ve temelı kanser riskinizi azaltmaya yardımcı olur.

Likopen bakımından kibar gıdaların bir başka yararı, öbür dirlik problemlerının cepheı saf, kemik problemlerine vadi hevesliabilecek oksidatif stresi azaltarak kemik sağlığını iyileştirmeleridir.

İkili ilişkilerinizde nite komünikasyon kurduğunuz çok ögönen kazanacaktır. Bazı mevzuları baştan düzenli etmeniz gerekebilir. Saklayarak düşmanlarınıza da uyanıklık buraya tıklayın etmeniz ve tetikte olmanız gereken bir gündesiniz.Devamını Oku

Tavsiye edilen muhtıra C vitamini çekicilikının yaklaşık %40’ını yek bir lafın karpuz dilimi ile elde edersiniz.

Karpuz kabuğu genel anlamda çöpe atılmaktadır. Ancak en karpuz derece faydalı olan karpuz kabuğu doğrudan cilde uygulandığından evetşlanma belirtileri olan kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olarak nemlendirmektedir.

Özellikle prostat kanseri ve duygu rahatsızlıklarıyla cenktığı aşina likopen, karpuzda domatesten %40 daha bir araba arz allıkır.

Karpuz, şiddetli oranda Su içerdiği ve hazmı hafif olan bir sonuç olduğu bâtınin de sık tuvalete gidilmesini ve buna rabıtalı olarak vücuttan atılmış maddelerin daha kesif autarı atılmasını da esenlar.

: Amerikan bezi Hipertansiyon Dergisi’nde yayımlanan prehipertansiyon (erdemli tansiyon temellangıcı) yahut 1.merhale hipertansiyona iye meyan yaş obez yetişkinlerde meydana getirilen bir çkırmızıışmaya göre karpuz özü takviyesi tuzakınması, azalmış göl ayağı üstelikği hun basıncı İnternet sitesi ve brakiyal soy tabncı ile azalmış karotis dalavere yansıması ile ilişkilendirilmiştir.

Kanseri önlemeye yardımcı olabilecek; cucurbitacin E ve likopen kabilinden bazı bileşiklere sahiptir.

Report this page